Práce je dar

Jak se svařuje potrubí? Co dělají technici v autoservisu? Jak vypadá zákulisí kadeřnického salonu? Co obnáší práce knihovnice, švadleny nebo sociálního pracovníka se seniory? Naše děti mají příležitost poznat to na vlastní kůži.

Více informací

DDŠ Býchory

Tančím, abych žil

Tanec jako prostředek pro uvolnění stresu a nastolení pohodové atmosféry mezi dětmi i vychovateli. Dnes je v DDŠ Býchory jednou z hlavních výchovných metod, která zároveň umožňuje integraci mezi děti z běžných rodin.

Více informací

DDŠ Býchory

Hiporehabilitace

Šest koní, stádo koz a ovcí, psi, kočky, drobná hospodářská zvířata i oslík Matěj pomáhají našim dětem překonávat psychické bariéry a dávná traumata. Jízdárna, farma, stáje i klubovna jsou k dispozici také dalším dětem z regionu.

Více informací

DDŠ Býchory

Kámen mudrců

Náš "kámen mudrců" jsme objevili na Horce, krásném místě nedaleko našeho domova. Vybudovali jsme tam keltskou vesnici a zveme do ní školky, školy a všechny, kdo chtějí zažít netradiční dobrodružství a poznání.

Více informací

DDŠ Býchory

Garfield

Taneční komix složený z více než 20 obrazů, ve kterých se prolínají prvky loutkové animace a tance. Vystupuje v něm stovka tanečníků, to vše pod patronací Tanečního klubu Kocour Modroočko a s výrazným zastoupením dětí z DDŠ Býchory.

Více informací

DDŠ Býchory
 

Historie

BĂ˝chory - historieÚstav sídlil v pseudogotickém zámečku, postaveném v roce1865. Majitelem byl velkostatkář Horský. V pozdějším období se vystřídalo na zámku hned několik majitelů, mezi které patřil i Jan Kubelík, houslový virtuos, který jej koupil v roce 1904. Narodil se zde i jeho syn Rafael. Posledním majitelem byl Dominik Čipera. V roce 1957 byl do Býchor přemístěn Dětský domov z Kolína. V roce 1994 byly budovy zámku, přístaveb a přilehlého parku vydány současnému majiteli panu Janu Čiperovi. V roce 2000 se děti přestěhovaly do budovy bývalé mateřské školky, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí včetně přístaveb ubytovacích pavilonů, tělocvičny, venkovních sportovišť a nástavby odborných učeben a rodinných skupin.

Aby získali finanční prostředky na investiční výstavbu, museli býchorští dosáhnout vysokých cílů ve výchově dětí, potvrdit tak oprávněnost své existence, zabránit zrušení. Dílčími projekty zvyšují atraktivitu pobytu dětí v domově. Maximálně se využívá volného času. Byly dokončeny projekty zaměřené na hudbu (genia loci býchorského zámečku). Pracuje se a tvoří v hudebním sále, zkušebně, v arte dílně, keramické dílně, v dílně na šití a lidovou tvořivost. Realizují se protidrogové programy, divadelní dílny, peer programy. Sportovní aktivity plní posilovnu i tělocvičnu - taneční a pohybová kultura je na vysoké úrovni. Snad i proto Ministerstvo školství pověřilo býchorské pořádáním mnoha celostátních akcí pro dětské domovy a výchovné ústavy.

 

Výsledek voleb do školské rady ze dne 27.9.2018 / 5.10.2018

V budově DDŠ, SVP a ZŠ proběhly 27. 9. 2018 předčasné volby do školské rady. Zápis k nahlédnutí zde...

Volby do ŠR 2018 / 21.09.2018

Dne 27.9.2018 od 13:00 do 15:00 v budově DDŠ, SVP a ZŠ Býchory proběhnou předčasné volby do školské rady dle zákona č. 561/2004 Sb., § 167, odst. 2.  
Fotogalerie Partneři Odkazy

Rychlý kontakt

+420 321 798 630
domov@domov-bychory.org
Býchory 152, Kolín 280 02