Hiporehabilitace

Na koni za ztraceným dětstvím... Pomůžete nám do sedla?

Hiporehabilitace je zastřešující a nadřazený název pro všechny aktivity a terapie v oblastech, kde se setkává kůň a klient se zdravotním a sociálním znevýhodněním.

Hipoterapie v našem domově

Hipoterapie je metoda fyzioterapie využívající přirozený pohyb koně v kroku jako stimul a rehabilitační prvek. Cílem je správné zasazení klienta do pohybu kráčejícího koně, dosažení pohybové souhry klienta s pohybem hřbetu koně a jemné koordinace případných změn. Hipoterapii v našem domově využívají děti s omezenou pohyblivostí, poruchou CNS a psychiatrickou diagnózou.

Aktivity s využitím koní

Metoda speciální pedagogiky a sociální práce, využívá prostředí jezdecké stáje, kontakt s koněm a interakce s ním jako prostředek motivace, aktivizace a vzdělávání lidí se specifickými potřebami. Je realizována u dětí s poruchou učení a poruchou osobnosti (týrané, zneužívané a jinak sociálně ohrožené děti).

Terapie s využitím koní pomocí psychologických prostředků

Jedná se o metodu psychoterapie, která využívá širokou nabídku možností prostředí okolo koně (jezdecké stáje, kontakt s koněm, interakce). V našem domově je realizována formou pracovní terapie při starosti o koně.

 

 

Přijmeme učitele, asistenta pedagoga / 18.09.2019

Hledáme posily do našeho týmu na pozici učitel I. a II. stupně ZŠ, asistent pedagoga

Volby do školské rady / 30.08.2019

...
Fotogalerie Partneři Odkazy

Rychlý kontakt

+420 321 798 630
domov@domov-bychory.org
Býchory 152, Kolín 280 02