O domově

Dětský domov má kapacitu 48 dětí, které žijí v šesti samostatných rodinných skupinách. Čtyři skupiny jsou určeny pro chlapce, jedna pro dívky a jedna je koedukovaná, sourozenecká skupina.

Děti svěřené do naší péče mají nejrůznější výchovné a osobnostní problémy. To však neznamená, že jsme jakýmsi novodobým „vězením“. Naopak – snažíme se chlapce a děvčata maximálně integrovat mezi jejich vrstevníky z rodin a tím zvýšit jejich motivaci pro návrat do běžného života.

V zařízení uplatňujeme nejmodernější pedagogické metody, přičemž jejich společným jmenovatelem je individuální práce a zároveň integrace. Děti jsou zapojeny do hiporehabilitace a pracovní činnosti v rámci domova, zároveň se ale mají možnost účastnit běžného společenského, kulturního a sportovního života.

Domov je zařízen podobně jako běžná domácnost – každá rodinná skupina má svou kuchyňku, obývák, koupelnu, toalety a především dětské pokoje, ve kterých má každý dostatek soukromí.

 

Dopis Vlaďce / 1.06.2018

Vlaďko, ...

Jmenování pověřence pro ochranu osobních údajů / 22.05.2018

Jmenuji Dr. lng. Luboše Sychru, pověřencem pro ochranu osobních údajů podle článku 37 Obecného nařízení o ochraně osobních údajů č. 2016/679, a to s účinností...
Fotogalerie Partneři Odkazy

Rychlý kontakt

+420 321 798 630
domov@domov-bychory.org
Býchory 152, Kolín 280 02