SVP

Středisko výchovné péče Kolín

Středisko výchovné péče (SVP) Kolín nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem, kteří se ocitli v nelehké životní situaci, stejně jako rodičům a pedagogům. Jsme ambulantní školské zařízení a veškeré služby poskytujeme bezplatně.

Nejčastěji řešíme problémy v oblastech: 

- školní problematika (nefunkční vrstevnické vztahy, obtížná adaptace na nové školní prostředí, šikana, záškoláctví, problémy s přijetím autority pedagogů a akceptací školních pravidel)

- v rodinném prostředí (disharmonické sourozenecké vztahy, nefunkční rodinná komunikace, porozvodové situace – snížení jejich dopadu na vývoj dětí, korekce osobnostního rozvoje dětí s citovou, nebo sociální deprivací, domácí krádeže, lhaní, útěky z domova)

- výchovné a vzdělávací problémy u dětí s poruchou pozornosti (ADD) nebo diagnostikovanou hyperaktivitou (ADHD)

- hledání vhodné životní cesty u dospívajících, případně dětí s narušeným hodnotovým systémem

- děti s psychickými a osobnostními problémy (s disharmonickým vývojem, snadno ovlivnitelné nevhodným identifikačním vzorem, emočně labilní, se sklony k afektivním reakcím s projevy asociálního antisociální charakteru)

 - projevy dětské a juvenilní delikvence – vandalismus, výtržnictví, majetkové trestné činy, násilí vůči okolí organizované ve skupině

 

Ambulantní skupina SVP / 13.06.2019

Přijmeme učitele, asistenta pedagoga a vychovatele / 3.06.2019

Hledáme posily do našeho týmu na pozici učitel I. a II. stupně ZŠ, asistent pedagoga a na pozici vychovatel/vychovatelka. 
Fotogalerie Partneři Odkazy

Rychlý kontakt

+420 321 798 630
domov@domov-bychory.org
Býchory 152, Kolín 280 02