Práce je dar

Práce v truhlářské dílně nebo kadeřnickém salonu baví kluky a holky z dětského domova v Býchorech víc než vysedávání u televize. Mnoha dětem dvě hodiny, které na praxi odpoledne tráví, nestačí, a chtějí pracovat i o víkendu. Loni se do práce zapojilo okolo 30 dětí.

O co jde

Děti z vyšších ročníků základní školy DDŠ Býchory si podle svých zájmů vybraly obor, kterému se pravidelně věnují. Každý týden absolvují praxe v provozovnách:

Do projektu jsou formou zážitkových programů zapojeny také desítky dětí ze základních škol kolínského regionu.

Cíl

Připravit děti na budoucí povolání i na reálný život po odchodu z dětského domova a zároveň je nenásilným způsobem vést k úctě k práci.

"Ve 14 letech je velmi obtížné zvolit si správné povolání. Děti netuší, co jednotlivé profese obnášejí, tak jsme se rozhodli ukázat jim realitu. Každý týden navštěvují vybrané pracoviště a plně se tam zapojují do pracovního procesu, aby zjistily, co daná profese obnáší," vysvětluje hlavní myšlenku projektu "Práce je dar" ředitel DDŠ Býchory Aleš Bureš.

Někteří budou své výrobky prodávat na festivalech a řemeslných trzích. Díky tomu si uvědomí, jak je obtížné vydělávat peníze.

Postřehy

"Když to jde, dohodnu se v domově a chodím do autoservisu i v sobotu. Nejvíc mě baví přezouvání pneumatik a všechny zajímavosti kolem aut. Pokud to vyjde, chtěl bych jednou v autoservisu pracovat," vypráví čtrnáctiletý Nikolas.

Finále

Vyvrcholení projektu proběhne v září 2014, kdy DDŠ Býchory a sdružení Barry a spol. uspořádá na kolínském Kmochově ostrově burzu škol spojenou s hudebním festivalem.

Práce je dar - loga

 

Kudla podeváté aneb Memoriál Luboše Kudly v malé kopané / 29.05.2017

Ve středu 17.5.2017 se odehrál za krásného letního počasí předjubilejní 9.ročník Memoriálu Luboše Kudly v malé kopané.

Pepa a Basbaryton / 25.05.2017

Náš kluk Pepa Herák vystoupil 24. května 2017 poprvé na veřejnosti.
Fotogalerie Partneři Odkazy

Rychlý kontakt

+420 321 798 630
domov@domov-bychory.org
Býchory 152, Kolín 280 02