Kámen mudrců

Přijeďte se školou za poznáním i dobrodružstvím do Ekocentra Horka!

Školní výlet nemusí být nudným putování po hradech a zámcích. Ekocentrum Horka vybudované dětmi z DDŠ Býchory nabízí originální program v rámci moderních trendů zážitkové pedagogiky. Děti si u nás v praxi vyzkouší mnohé z toho, o čem si ve školkách a školách povídáte, a zároveň budou v přímém kontaktu s přírodou i zvířaty z naší farmy.

Horka dětem i dalším návštěvníkům nabízí

Děti postupně absolvují jednotlivá stanoviště a plní na nich praktické úkoly. Program pro školky a školy trvá cca 2-3 hodiny (na přání je možno upravit) a je přizpůsoben věku dětí.

Provozní doba

Program pro školní výlety přizpůsobíme vašemu zájmu, nutná předchozí objednávka (zajistíme také dopravu Kolínskou řepařskou drážkou)

Ceník

MŠ                        30,- Kč / osobu
ZŠ, SŠ, VŠ            40,- Kč / osobu

Pedagogický doprovod zdarma.

Objednávky

E-mail:                 darja.svejdova@domov-bychory.org
Telefon:              777 761 373

Jak se k nám dostanete

Poloha Horky na mapy.cz: Najdete nás zde

Veřejná doprava: z Kolína do Sendražic a odtud Kolínskou řepařskou drážkou (http://zeleznicka.bloudil.cz/), ze stanice Mlýnek pak cca 1 km podle ukazatelů

Vlastní doprava: autobus či auto můžete zaparkovat u hřbitova mezi obcemi Ovčáry a Býchory, odtud cca 500 metrů podle ukazatelů

Historie ekocentra

Na místě dnešního ekocentra byl dříve zanedbaný pozemek s třešňovým sadem. Před několika lety byl pozemek nabídnut k využívání pro aktivity DDŠ Býchory. Děti z domova postupně vyřezaly staré a nemocné stromy, pozemek prošel celkovou rekultivací a začaly se vysazovat nové ovocné stromy a keře.

Současnost

Aktivity se zaměřují na ekologickou výchovu formou zážitkového programu. Na školy, které přijedou Kolínskou řepařskou drážkou, čeká ve stanici Mlýnek průvodce a doprovází je naučnou stezkou na Horku. Podél cesty jsou informační a vzdělávací tabule s tématy ekosystému: les, louka, potok, pole.

Po příchodu na Horku se návštěvníci seznamují s životem kmene Bójů, tedy Keltů, kteří se v 5. století před naším letopočtem usadili ve středním Polabí a obývali také malebný kopec Horka. Děti obdrží kartičku a plní vědomostní a dovednostní úkoly.

 

Kudla podeváté aneb Memoriál Luboše Kudly v malé kopané / 29.05.2017

Ve středu 17.5.2017 se odehrál za krásného letního počasí předjubilejní 9.ročník Memoriálu Luboše Kudly v malé kopané.

Pepa a Basbaryton / 25.05.2017

Náš kluk Pepa Herák vystoupil 24. května 2017 poprvé na veřejnosti.
Fotogalerie Partneři Odkazy

Rychlý kontakt

+420 321 798 630
domov@domov-bychory.org
Býchory 152, Kolín 280 02