Garfield

O představení

Garfield je taneční komiks složený z více než dvaceti obrazů, ve kterých se prolínají prvky loutkové animace a tance. V představení účinkuje neuvěřitelných 100 tanečníků.

Postavu Garfielda, která baví čtenáře všech věkových kategorií už třicet let, vytvořil Američan Jim Davis. Jaký vůbec Garfield je? Miluje jídlo (obzvláště lasagne) a spaní. Nakopává psy, trhá záclony a s radostí napadá pošťáky. Surově zápasí s těmi, kdo se pokusí přiblížit k jeho misce se žrádlem. Rád by prorazil do světa showbyznysu, což se mu nedaří, a tak alespoň zpívá na plotě. Neustále trpí depresemi a špatnými náladami, nejvíc ze všeho nenávidí pondělí. Na svět se dívá pesimisticky, ale nikdy neztrácí svůj vtip. Garfieldovu rodinu tvoří jeho společensky neúspěšný páníček Jon Arbuckle, který nemá u svých mazlíčků žádnou autoritu, a Odie, milý, ale ne příliš inteligentní pes neurčité rasy, podle Garfielda napůl bígl, napůl cihla.

Smyslem projektu bylo vytvořit pestrou, dynamickou a vtipnou show, která pobaví malé i velké diváky a zaujme je svoji originalitou. Roztančili jsme komiks, abychom ukázali tanec ve všech jeho podobách – profesionální výkony, vyzrálý taneční projev, roztomilé dětské krůčky i tanec jako terapii.

Bez koho by to nešlo

Námět, scénář, režie, taneční choreografie, výběr hudby:
Jolana Burešová

Loutkové a výtvarné animace:
Marek Bečka

Návrh kostýmů, scénografie:
Jan Cyril Löbl

Produkce:
Aleš Barry Bureš

V hlavních rolích

 

Propozice ZUČ 2018 / 13.02.2018

28. ročník festivalu Zájmové Umělecké Činnosti se bude konat 19.-20. dubna v Býchorech-Kolíně. Propozice a další dokumenty přinášíme v tomto článku.

Propozice Býchorské nestandardní hry 2018 / 12.02.2018

V termínu 27.3. - 28.3. 2018 pořádá DDŠ Býchory již 20. Býchorské nestandardní hry. Propozice jsou ke stažení v detailu zprávy.
Fotogalerie Partneři Odkazy

Rychlý kontakt

+420 321 798 630
domov@domov-bychory.org
Býchory 152, Kolín 280 02