Zájmové aktivity

Zájmové aktivity vnímáme jako významný pedagogický prostředek pro formování dětské osobnosti. Možnost, jak dětem zprostředkovat povědomí o vlastní hodnotě, schopnostech, dovednostech. A zároveň jim ukázat, že volný čas se dá smysluplně naplnit. Ať už se jedná o fotbal, turistiku, horolezectví, tanec, hudbu nebo jízdu na koních.  U nás se děti nenudí! 

Více informací

DDŠ Býchory

Tanec

Možnost vyjádřit své emoce, ztvárnit pozitivní vztah k sobě i ke světu kolem sebe. Prožít zážitek intenzivního společenství s druhými při tréninku i veřejných vystoupeních, povědomí o tom, že něco výjimečného umím. Ať už se jedná o street dance, zumbu nebo scénická taneční vystoupení. Tančím, abych žil!

Více informací

DDŠ Býchory

Na koni k vnitřnímu klidu

Hiporehabilitace je název pro všechny aktivity a terapie v oblastech, kde se setkává kůň a klient. Děti  mohou v sedle koní zažít pocit uklidnění, uvolnění, radosti ze souhry mezi jezdcem a zvířetem. Zároveň se o koně učí starat. Poznávají, že mohou být prospěšné, užitečné. Tvoří si povědomí o vlastní hodnotě….

Více informací

DDŠ Býchory

Horka

Naše prostory na Horce, krásném místě nedaleko našeho domova, jsme proměnili na dobrodružné vzdělávací místo pro děti různých věkových skupin. Vybudovali jsme tam keltskou vesnici a využíváme ji pro sebe i pro jiné zájemce, kteří zde chtějí třeba uskutečnit nějakou svoji zajímavou akci.

Více informací

DDŠ Býchory
 

Koncepce

Strategie:

  • Otevřené zařízení zvenčí i zevnitř, otevřené novým nápadům, přístupům i spolupráci.
  • Velká paleta služeb a nabídky pro klientelu a její blízké (volný čas, sociální a vzdělávací služby, terapie, krizové poradenství).
  • Rozmanitá klientela s velkým věkovým rozptylem ADHD, emocionální plochost, nezajištěné děti, věk 25, domy na půl cesty, chráněné bydlení.
  • Maximální integrace do sociální a vzdělávací sítě ve Středočeském kraji.

Hlavní cíl:

Cílem našeho výchovného působení je vychovat dítě nám svěřené s maximální možnou láskou v člověka, který je schopen nekonfliktně žít sám se sebou i se společností. Naše výchova směřuje k budoucnosti dítěte a to z pohledu výchovy k takovým principům, které mu dávají možnost být rovnoprávným členem uprostřed většinové společnosti čili nebýt na hranici sociální izolace. Dítě samo nechť si určí směr.

Dílčí cíle:

  • Náprava, zvrat v sociálně patologickém chování dítěte, uvědomění si jeho příčin či rozdílnosti chování.
  • Slušné chování dítě vůči okolí, umění žít se společností a učit se s ní vycházet. Nebýt v opozici.
  • Integrace dítěte, změna postoje k jeho problému.
 

Hledáme pracovníky / 31.01.2019

Hledáme posilu do našeho týmu na pozici vychovatel/vychovatelka. Kontakt: Jana Forštová (personalistka) 774 722 064, jana.forstova@domov-bychory.org

Výsledek voleb do školské rady ze dne 27.9.2018 / 5.10.2018

V budově DDŠ, SVP a ZŠ proběhly 27. 9. 2018 předčasné volby do školské rady. Zápis k nahlédnutí zde...
Fotogalerie Partneři Odkazy

Rychlý kontakt

+420 321 798 630
domov@domov-bychory.org
Býchory 152, Kolín 280 02