Práce je dar

Jak se svařuje potrubí? Co dělají technici v autoservisu? Jak vypadá zákulisí kadeřnického salonu? Co obnáší práce knihovnice, švadleny nebo sociálního pracovníka se seniory? Naše děti mají příležitost poznat to na vlastní kůži.

Více informací

DDŠ Býchory

Tančím, abych žil

Tanec jako prostředek pro uvolnění stresu a nastolení pohodové atmosféry mezi dětmi i vychovateli. Dnes je v DDŠ Býchory jednou z hlavních výchovných metod, která zároveň umožňuje integraci mezi děti z běžných rodin.

Více informací

DDŠ Býchory

Hiporehabilitace

Šest koní, stádo koz a ovcí, psi, kočky, drobná hospodářská zvířata i oslík Matěj pomáhají našim dětem překonávat psychické bariéry a dávná traumata. Jízdárna, farma, stáje i klubovna jsou k dispozici také dalším dětem z regionu.

Více informací

DDŠ Býchory

Kámen mudrců

Náš "kámen mudrců" jsme objevili na Horce, krásném místě nedaleko našeho domova. Vybudovali jsme tam keltskou vesnici a zveme do ní školky, školy a všechny, kdo chtějí zažít netradiční dobrodružství a poznání.

Více informací

DDŠ Býchory

Garfield

Taneční komix složený z více než 20 obrazů, ve kterých se prolínají prvky loutkové animace a tance. Vystupuje v něm stovka tanečníků, to vše pod patronací Tanečního klubu Kocour Modroočko a s výrazným zastoupením dětí z DDŠ Býchory.

Více informací

DDŠ Býchory
 

Akce na jaro 2016 / 23.03.2016

14. - 15. 4. 2016 - Býchorské nestandardní hry, 6. 5. 2016 - Memoriál Luboše Kudly, 23. - 26. 5. 2016 - Letní olympiáda dívek, 30. 5. - 3. 6. 2016 - Letní olympiáda chlapců

>> více informací

Projektový den - ochrana člověka za mimořádných událostí / 17.03.2016

Další projektový den jsme věnovali tématu „Ochrana člověka za mimořádných událostí“. Výukový blok jsme vytvářeli v souladu s Příručkou pro učitele základních a středních škol, kterou vydalo Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR při Ministerstvu vnitra.

>> více informací

Zdravě žít na horách, aneb ozdravný pobyt pro děti z dětského domova / 4.02.2016

Krkonoše zasypal sníh a nám přišlo, že není na co čekat. Pro svůj ozdravný pobyt na horách jsme si vybrali Jičínskou boudu v kopcích nad Strážným. V pondělí ráno jsme naplnili auta až po okraj zásobami na celý týden a vyrazili na nedlouhou cestu.

>> více informací

Hezké vánoční prázdniny a úspěšný rok 2016 / 21.12.2015

Zaměstnanci domova si symbolicky popřáli hezké vánoční prázdniny a úspěšný rok 2016 na Horce. Každý zapálil svíci a dostal plyšové zvířátko...

>> více informací

Vánoční turnaj v minivolejbale / 15.12.2015

V pátek 11. 12. 2015 jsme pořádali 3. ročník Vánočního turnaje v minivolejbale trojic.

>> více informací

V létě jsme se zúčastnili výtvarného projektu v GASKu / 14.12.2015

V létě, když jsme byli na indiánském táboře v Hryzelech, jsme jeden celý den strávili v GASKu v Kutné Hoře, kam jsme byli pozváni, abychom se zúčastnili výtvarného projektu.

 

>> více informací

Projektový den - Ochrana zdraví / 1.12.2015

Letos jsme se rozhodli věnovat první prosincový den naší bezpečnosti. Uspořádali jsme projektový den s názvem „Ochrana zdraví“.

>> více informací

Návštěva muzea voskových figurín Grévin Praha / 19.11.2015

Dne 19. 11. 2015 jsme navštívili muzeum voskových figurín slavných osobností pod názvem Grévin v Praze v Celetné ulici.

>> více informací

Ředitelské volno 16. 11. 2015 / 9.11.2015

Ředitelské volno je stanoveno  na pondělí 16.11.2015.

>> více informací

Výuka v přírodě / 21.09.2015

Konec září nám nabídl krásné babí léto a nám se nechtělo sedět v lavicích. Vydali jsme se proto s dětmi ven vyzkoušet, jestli by se nám neučilo lépe v přírodě. A aby to nebylo nikomu líto, pozvali jsme všechny třídy i učitele. Rozdělili jsme se do pěti skupin, ve kterých bylo od třeťáků až po deváťáky od každého kousek. Ráno, hned v osm, jsme si rozdělili barevné týmy a určili cíl naší cesty – Ekocentrum Horka – vzdálený asi dva kilometry.

Proti nudě jsme se vybavili rovnou první sérií pracovních listů z přírodopisu. Nejzábavnější opravování bylo u abecedy v přírodě. Ono totiž najít od každého písmenka rostlinu a živočicha, dá trochu práce. A tak vznikl elefant, (l)emur, embryo…

S prvním úkolem se všechny skupinky nakonec popraly a dorazily na místo, kde už byl přichystán český jazyk – vyjmenovaná slova, porozumění, pády, rody, čísla a spousta dalších cvičení. Jenže to už jsme byli trochu vysílení a hodně hladoví. Rychle jsme rozdělali oheň, polkli buřty a mohlo se jít na matematiku. Hádanky, úkoly, rovnice, slovní úlohy! Konečně je to za námi a už jen vlastivědný kvíz.

Lehce po poledni se už můžeme položit na trávu a nechat se hřát posledním sluníčkem. Výsledková listina je hotová, podtrženo, sečteno – máme vítěze. Jenže soutěž to byla tak vyrovnaná (i přesto, že děti vyplnily 13 pracovních listů), že vlastně neměla poražených. Nám nezbylo než rozdat malé sladké odměny a zase se pomalu vrátit do domova. Třeba se nám zase někdy bude chtít, udělat si školu tak trochu jinak… 

>> více informací

 

!!! Počet záznamů !!!: 54   |   !!! Stránka !!!: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6

 

Hledáme pracovníky / 31.01.2019

Hledáme posilu do našeho týmu na pozici vychovatel/vychovatelka. Kontakt: Jana Forštová (personalistka) 774 722 064, jana.forstova@domov-bychory.org

Výsledek voleb do školské rady ze dne 27.9.2018 / 5.10.2018

V budově DDŠ, SVP a ZŠ proběhly 27. 9. 2018 předčasné volby do školské rady. Zápis k nahlédnutí zde...
Fotogalerie Partneři Odkazy

Rychlý kontakt

+420 321 798 630
domov@domov-bychory.org
Býchory 152, Kolín 280 02