Práce je dar

Jak se svařuje potrubí? Co dělají technici v autoservisu? Jak vypadá zákulisí kadeřnického salonu? Co obnáší práce knihovnice, švadleny nebo sociálního pracovníka se seniory? Naše děti mají příležitost poznat to na vlastní kůži.

Více informací

DDŠ Býchory

Tančím, abych žil

Tanec jako prostředek pro uvolnění stresu a nastolení pohodové atmosféry mezi dětmi i vychovateli. Dnes je v DDŠ Býchory jednou z hlavních výchovných metod, která zároveň umožňuje integraci mezi děti z běžných rodin.

Více informací

DDŠ Býchory

Hiporehabilitace

Šest koní, stádo koz a ovcí, psi, kočky, drobná hospodářská zvířata i oslík Matěj pomáhají našim dětem překonávat psychické bariéry a dávná traumata. Jízdárna, farma, stáje i klubovna jsou k dispozici také dalším dětem z regionu.

Více informací

DDŠ Býchory

Kámen mudrců

Náš "kámen mudrců" jsme objevili na Horce, krásném místě nedaleko našeho domova. Vybudovali jsme tam keltskou vesnici a zveme do ní školky, školy a všechny, kdo chtějí zažít netradiční dobrodružství a poznání.

Více informací

DDŠ Býchory

Garfield

Taneční komix složený z více než 20 obrazů, ve kterých se prolínají prvky loutkové animace a tance. Vystupuje v něm stovka tanečníků, to vše pod patronací Tanečního klubu Kocour Modroočko a s výrazným zastoupením dětí z DDŠ Býchory.

Více informací

DDŠ Býchory
 

Prázdniny 2017 / 14.10.2017

V průběhu letních prázdnin byl pro děti připraven program se zaměřením na zážitkové aktivity s cílem zlepšování sociálních vztahů a komunikačních dovedností, posilování sociálních kompetencí, schopnosti řešit problémy konflikty, vhodně reagovat na stres, neúspěch, kritiku.

>> více informací

28. ročník ZUČ bude v Kolíně / 13.10.2017

DDŠ, SVP a ZŠ Býchory byl MŠMT ČR pověřen organizací XXVIII. ročníku ZUČ DDŠ, DÚ a VÚ ČR. Přehlídka proběhne ve dnech 19.-20. dubna 2018 v kolínském divadle.

>> více informací

Kudla podeváté aneb Memoriál Luboše Kudly v malé kopané / 29.05.2017

Ve středu 17.5.2017 se odehrál za krásného letního počasí předjubilejní 9.ročník Memoriálu Luboše Kudly v malé kopané.

>> více informací

Pepa a Basbaryton / 25.05.2017

Náš kluk Pepa Herák vystoupil 24. května 2017 poprvé na veřejnosti.

>> více informací

Děti přivezly tři medaile z festivalu ZUČ 2017 / 10.05.2017

Výborně!!! Naše děti uspěly na festivalu ZUČ. XXVII. přehlídka DÚ, DDŠ a VÚ ČR se konala ve dnech 21.4.-22.4.2017 v kulturním domě (DKO) Jihlava.

>> více informací

Býchorské nestandardní hry 2017 / 24.04.2017

V předvelikonočním období se v našem dětském domově uskutečnil již 19. ročník Býchorských nestandardních her, kterých se zúčastnilo celkem 15 týmů (tj. téměř 100 dětí) z celé republiky.

>> více informací

Podané ruce 2017 / 22.03.2017

Příští středu se naše děti představí společně s dětmi ze ZUŠ Poděbrady a tanečního klubu Kocour Modroočko v programu Podané ruce. Přijďte se podívat do divadla Na kovárně v Poděbradech.

>> více informací

V Kolíně proběhla diskuze MAP Panel / 21.03.2017

Dne 20. 3. 2017 proběhl v sídle CEROP Kolín diskuzní panel zaměřený na poradenské služby pro školní a předškolní děti. Účastníky semináře byli pedagogičtí pracovníci základních škol a školek kolínského regionu a pracovníci odboru školství při MěÚ v Kolíně. V rámci prezentace a následné diskuze představil pan PhDr. Jan Čuchal naše SVP v Kolíně. Dalšími hosty byla paní Mgr. Jaroslava Štětinová, ředitelka PPP v Kolíně a paní Ing. Alena  Krchová, vedoucí OSPOD v Kolíně. 

>> více informací

Návštěva paní poslankyně Mgr. Niny Novákové / 22.02.2017

Paní poslankyně Parlamentu České republiky Mgr. Nina Nováková navštívila 15. února 2017 náš domov. S dětmi a učiteli diskutovala především o dalším vzdělávání, o tom, čím by chtěly děti být a o tom, jak je důležité mít ukončené vzdělání.

>> více informací

Zahájení činnosti terapeutického oddělení / 20.01.2017

S účinností od 1.12.2016 byla provedena organizační změna zahájením činnosti terapeutického oddělení DDŠ Býchory.

Složení organizačního týmu:

1. Mgr. Daniela Lebdušková: speciální pedagog,etoped, vedoucí týmu

2. Mgr. Nika Neubertová: psycholog

3. Mgr. Kristýna Čápová: sociální pedagog, zaměření na zdravotní problematiku

4. Bc. Veronika Nováková: speciální pedagog, zooterapie s akcentem na hiporehabilitaci

5. Mgr. Aleš Bureš: speciální pedagog, zaměření na relaxaci + MSE Snoezelen terapie

6. MUDr. Viktor Hartoš – dětský psychiatr, externí spolupracovník

- organizace vytvořila Směrnici s názvem Koncepce terapeutického oddělení na období 2017-2020 (viz. příloha).

>> více informací

 

!!! Počet záznamů !!!: 54   |   !!! Stránka !!!: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6

 

Hledáme pracovníky / 31.01.2019

Hledáme posilu do našeho týmu na pozici vychovatel/vychovatelka. Kontakt: Jana Forštová (personalistka) 774 722 064, jana.forstova@domov-bychory.org

Výsledek voleb do školské rady ze dne 27.9.2018 / 5.10.2018

V budově DDŠ, SVP a ZŠ proběhly 27. 9. 2018 předčasné volby do školské rady. Zápis k nahlédnutí zde...
Fotogalerie Partneři Odkazy

Rychlý kontakt

+420 321 798 630
domov@domov-bychory.org
Býchory 152, Kolín 280 02