Zájmové aktivity

Zájmové aktivity vnímáme jako významný prostředek pro formování dětské osobnosti. Možnost, jak dětem zprostředkovat povědomí o vlastní hodnotě, schopnostech, dovednostech. A zároveň jim ukázat, že volný čas se dá smysluplně naplnit. Ať už se jedná o fotbal, turistiku, horolezectví, tanec, hudbu nebo jízdu na koních. U nás se děti nenudí!

DDŠ Býchory

Tanec

Možnost vyjádřit své emoce, ztvárnit pozitivní vztah k sobě i ke světu kolem sebe. Prožít zážitek intenzivního společenství s druhými při tréninku i veřejných vystoupeních, povědomí o tom, že něco výjimečného umím. Street dance, zumba nebo scénická taneční vystoupení... Tančím, abych žil!"

DDŠ Býchory

Na koni k vnitřnímu klidu

Hiporehabilitace je název pro všechny aktivity a terapie v oblastech, kde se setkává kůň a klient. Děti  mohou v sedle koní zažít pocit uklidnění, uvolnění, radosti ze souhry mezi jezdcem a zvířetem. Zároveň se o koně učí starat. Poznávají, že mohou být prospěšné, užitečné. Tvoří si povědomí o vlastní hodnotě….

DDŠ Býchory

Horka

Naše prostory na Horce, krásném místě nedaleko našeho domova, jsme proměnili na dobrodružné vzdělávací místo pro děti různých věkových skupin. Vybudovali jsme tam keltskou vesnici a využíváme ji pro sebe i pro jiné zájemce, kteří zde chtějí třeba uskutečnit nějakou svoji zajímavou akci.

DDŠ Býchory
 

SVP v nových prostorách / 20.10.2017

Středisko výchovné péče v Kolíně se nachází od 1.5.2017 v přízemí objektu v Polepské ulici, č. p. 252 v Kolíně IV. Od září má objekt Střediska i nový kabát. Podívejte se na fotky.

>> více informací

Prázdniny 2017 / 14.10.2017

V průběhu letních prázdnin byl pro děti připraven program se zaměřením na zážitkové aktivity s cílem zlepšování sociálních vztahů a komunikačních dovedností, posilování sociálních kompetencí, schopnosti řešit problémy konflikty, vhodně reagovat na stres, neúspěch, kritiku.

>> více informací

28. ročník ZUČ bude v Kolíně / 13.10.2017

DDŠ, SVP a ZŠ Býchory byl MŠMT ČR pověřen organizací XXVIII. ročníku ZUČ DDŠ, DÚ a VÚ ČR. Přehlídka proběhne ve dnech 19.-20. dubna 2018 v kolínském divadle.

>> více informací

Kudla podeváté aneb Memoriál Luboše Kudly v malé kopané / 29.05.2017

Ve středu 17.5.2017 se odehrál za krásného letního počasí předjubilejní 9.ročník Memoriálu Luboše Kudly v malé kopané.

>> více informací

Pepa a Basbaryton / 25.05.2017

Náš kluk Pepa Herák vystoupil 24. května 2017 poprvé na veřejnosti.

>> více informací

Děti přivezly tři medaile z festivalu ZUČ 2017 / 10.05.2017

Výborně!!! Naše děti uspěly na festivalu ZUČ. XXVII. přehlídka DÚ, DDŠ a VÚ ČR se konala ve dnech 21.4.-22.4.2017 v kulturním domě (DKO) Jihlava.

>> více informací

Býchorské nestandardní hry 2017 / 24.04.2017

V předvelikonočním období se v našem dětském domově uskutečnil již 19. ročník Býchorských nestandardních her, kterých se zúčastnilo celkem 15 týmů (tj. téměř 100 dětí) z celé republiky.

>> více informací

Podané ruce 2017 / 22.03.2017

Příští středu se naše děti představí společně s dětmi ze ZUŠ Poděbrady a tanečního klubu Kocour Modroočko v programu Podané ruce. Přijďte se podívat do divadla Na kovárně v Poděbradech.

>> více informací

V Kolíně proběhla diskuze MAP Panel / 21.03.2017

Dne 20. 3. 2017 proběhl v sídle CEROP Kolín diskuzní panel zaměřený na poradenské služby pro školní a předškolní děti. Účastníky semináře byli pedagogičtí pracovníci základních škol a školek kolínského regionu a pracovníci odboru školství při MěÚ v Kolíně. V rámci prezentace a následné diskuze představil pan PhDr. Jan Čuchal naše SVP v Kolíně. Dalšími hosty byla paní Mgr. Jaroslava Štětinová, ředitelka PPP v Kolíně a paní Ing. Alena  Krchová, vedoucí OSPOD v Kolíně. 

>> více informací

Návštěva paní poslankyně Mgr. Niny Novákové / 22.02.2017

Paní poslankyně Parlamentu České republiky Mgr. Nina Nováková navštívila 15. února 2017 náš domov. S dětmi a učiteli diskutovala především o dalším vzdělávání, o tom, čím by chtěly děti být a o tom, jak je důležité mít ukončené vzdělání.

>> více informací

 

!!! Počet záznamů !!!: 55   |   !!! Stránka !!!: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6

 

Ředitelské volno / 23.04.2019

  Ředitel školy při DDŠ Býchory oznamuje vyhlášení ředitelského volna ve dnech 29 – 30.4.2019.  

Hledáme pracovníky / 31.01.2019

Hledáme posilu do našeho týmu na pozici vychovatel/vychovatelka. Kontakt: Jana Forštová (personalistka) 774 722 064, jana.forstova@domov-bychory.org
Fotogalerie Partneři Odkazy

Rychlý kontakt

+420 321 798 630
domov@domov-bychory.org
Býchory 152, Kolín 280 02