Zájmové aktivity

Zájmové aktivity vnímáme jako významný prostředek pro formování dětské osobnosti. Možnost, jak dětem zprostředkovat povědomí o vlastní hodnotě, schopnostech, dovednostech. A zároveň jim ukázat, že volný čas se dá smysluplně naplnit. Ať už se jedná o fotbal, turistiku, horolezectví, tanec, hudbu nebo jízdu na koních. U nás se děti nenudí!

DDŠ Býchory

Tanec

Možnost vyjádřit své emoce, ztvárnit pozitivní vztah k sobě i ke světu kolem sebe. Prožít zážitek intenzivního společenství s druhými při tréninku i veřejných vystoupeních, povědomí o tom, že něco výjimečného umím. Street dance, zumba nebo scénická taneční vystoupení... Tančím, abych žil!"

DDŠ Býchory

Na koni k vnitřnímu klidu

Hiporehabilitace je název pro všechny aktivity a terapie v oblastech, kde se setkává kůň a klient. Děti  mohou v sedle koní zažít pocit uklidnění, uvolnění, radosti ze souhry mezi jezdcem a zvířetem. Zároveň se o koně učí starat. Poznávají, že mohou být prospěšné, užitečné. Tvoří si povědomí o vlastní hodnotě….

DDŠ Býchory

Horka

Naše prostory na Horce, krásném místě nedaleko našeho domova, jsme proměnili na dobrodružné vzdělávací místo pro děti různých věkových skupin. Vybudovali jsme tam keltskou vesnici a využíváme ji pro sebe i pro jiné zájemce, kteří zde chtějí třeba uskutečnit nějakou svoji zajímavou akci.

DDŠ Býchory
 

Prázdniny 2017 / 14.10.2017

V průběhu letních prázdnin byl pro děti připraven program se zaměřením na zážitkové aktivity s cílem zlepšování sociálních vztahů a komunikačních dovedností, posilování sociálních kompetencí, schopnosti řešit problémy konflikty, vhodně reagovat na stres, neúspěch, kritiku. Děti měly možnost vyzkoušet si nové činnosti, sporty, spolupracovat s ostatními, a možnost naučit se novým dovednostem, zažít pocit úspěchu a posílit si své sebevědomí. Děti byly rozděleny do menších skupinek s cílem maximálně využít jejich schopnosti a vzájemně spolupracovat ve skupině.

 

  • Rafty – poznávání krásy Jižních Čech z paluby člunu – Vltava (Vyšší Brod – Český Krumlov – Zlatá Koruna)
  • Jeden den přestávka u Lipna s návštěvou Stezky korunami stromů
  •  Milovice u Hořic – cykloturistika spojená s turistikou a koupáním
  •  Hamr na Jezeře – turistika spojená s chladným a deštivým počasím
  •  Železné hory – turistika spojená s poznávacími výlety a stezkami
  •  Putovní tábor – Jihlava – Sluneční zátoka, Foglarovo údolí spojené s poznáváním přírody
  •  Hudební tábor, turistika po okolí spojená s hudebními lekcemi– chata Eliška Jizerské hory
  • Putovní cykloturistika – Zbraslavice – Uhlířské Janovice a okolí spojená se soutěží o vojenské hodnosti dle dosaženého stupně samostatnosti, odpovědnosti a schopnosti poradit si v přírodě
  • Krkonoše – turistika spojená s výšlapem na Sněžku, k pramenu Labe a turistikou po nejznámějších cestách

 

<< zpět na seznam

 

Ambulantní skupina SVP / 13.06.2019

Přijmeme učitele, asistenta pedagoga a vychovatele / 3.06.2019

Hledáme posily do našeho týmu na pozici učitel I. a II. stupně ZŠ, asistent pedagoga a na pozici vychovatel/vychovatelka. 
Fotogalerie Partneři Odkazy

Rychlý kontakt

+420 321 798 630
domov@domov-bychory.org
Býchory 152, Kolín 280 02