Práce je dar

Jak se svařuje potrubí? Co dělají technici v autoservisu? Jak vypadá zákulisí kadeřnického salonu? Co obnáší práce knihovnice, švadleny nebo sociálního pracovníka se seniory? Naše děti mají příležitost poznat to na vlastní kůži.

Více informací

DDŠ Býchory

Tančím, abych žil

Tanec jako prostředek pro uvolnění stresu a nastolení pohodové atmosféry mezi dětmi i vychovateli. Dnes je v DDŠ Býchory jednou z hlavních výchovných metod, která zároveň umožňuje integraci mezi děti z běžných rodin.

Více informací

DDŠ Býchory

Hiporehabilitace

Šest koní, stádo koz a ovcí, psi, kočky, drobná hospodářská zvířata i oslík Matěj pomáhají našim dětem překonávat psychické bariéry a dávná traumata. Jízdárna, farma, stáje i klubovna jsou k dispozici také dalším dětem z regionu.

Více informací

DDŠ Býchory

Kámen mudrců

Náš "kámen mudrců" jsme objevili na Horce, krásném místě nedaleko našeho domova. Vybudovali jsme tam keltskou vesnici a zveme do ní školky, školy a všechny, kdo chtějí zažít netradiční dobrodružství a poznání.

Více informací

DDŠ Býchory

Garfield

Taneční komix složený z více než 20 obrazů, ve kterých se prolínají prvky loutkové animace a tance. Vystupuje v něm stovka tanečníků, to vše pod patronací Tanečního klubu Kocour Modroočko a s výrazným zastoupením dětí z DDŠ Býchory.

Více informací

DDŠ Býchory
 

Prázdniny 2017 / 14.10.2017

V průběhu letních prázdnin byl pro děti připraven program se zaměřením na zážitkové aktivity s cílem zlepšování sociálních vztahů a komunikačních dovedností, posilování sociálních kompetencí, schopnosti řešit problémy konflikty, vhodně reagovat na stres, neúspěch, kritiku. Děti měly možnost vyzkoušet si nové činnosti, sporty, spolupracovat s ostatními, a možnost naučit se novým dovednostem, zažít pocit úspěchu a posílit si své sebevědomí. Děti byly rozděleny do menších skupinek s cílem maximálně využít jejich schopnosti a vzájemně spolupracovat ve skupině.

 

  • Rafty – poznávání krásy Jižních Čech z paluby člunu – Vltava (Vyšší Brod – Český Krumlov – Zlatá Koruna)
  • Jeden den přestávka u Lipna s návštěvou Stezky korunami stromů
  •  Milovice u Hořic – cykloturistika spojená s turistikou a koupáním
  •  Hamr na Jezeře – turistika spojená s chladným a deštivým počasím
  •  Železné hory – turistika spojená s poznávacími výlety a stezkami
  •  Putovní tábor – Jihlava – Sluneční zátoka, Foglarovo údolí spojené s poznáváním přírody
  •  Hudební tábor, turistika po okolí spojená s hudebními lekcemi– chata Eliška Jizerské hory
  • Putovní cykloturistika – Zbraslavice – Uhlířské Janovice a okolí spojená se soutěží o vojenské hodnosti dle dosaženého stupně samostatnosti, odpovědnosti a schopnosti poradit si v přírodě
  • Krkonoše – turistika spojená s výšlapem na Sněžku, k pramenu Labe a turistikou po nejznámějších cestách

 

<< zpět na seznam

 

Hledáme pracovníky / 31.01.2019

Hledáme posilu do našeho týmu na pozici vychovatel/vychovatelka. Kontakt: Jana Forštová (personalistka) 774 722 064, jana.forstova@domov-bychory.org

Výsledek voleb do školské rady ze dne 27.9.2018 / 5.10.2018

V budově DDŠ, SVP a ZŠ proběhly 27. 9. 2018 předčasné volby do školské rady. Zápis k nahlédnutí zde...
Fotogalerie Partneři Odkazy

Rychlý kontakt

+420 321 798 630
domov@domov-bychory.org
Býchory 152, Kolín 280 02